Podopieczni

NASI PODOPIECZNI

Nasi Podopieczni to osoby chore przewlekle. Każdy kolejny dzień jest dla nich walką – z bólem, chorobą, niepełnosprawnością.

Dzięki waszym darowiznom, jako fundacja Jedni Drugim wspomagamy ich w tej walce poprzez zakup sprzętu, takiego  jak:

  • respiratory (inaczej sztuczne płuca –  urządzenia, które wspomagają  lub całkiem zastępują mięśnie pacjenta biorące udział w oddychaniu)
  • koncentratory  (urządzenia umożliwiające prowadzenie tlenoterapii w dowolnych warunkach w domu lub poza domem np.: na spacerze, podczas podróży samochodem lub w samolocie)
  • pompy infuzyjne (przyrządy  stosowane do ciągłego lub cyklicznego, dokładnego dawkowania zadanego leku).

Bezcennym efektem tych darów jest ulga i uśmiech na twarzy Chorego oraz wdzięczność jego Rodziny.

Poznaj opinie naszych podopiecznych

x

Pani Kasia, mama Jakuba

„Dzień dobry!
Odkąd pod opieką Fundacji jest Jakub, wiemy i czujemy, że nie jesteśmy sami; że los mojego syna nie jest obojętny dla innych ludzi. Jak zawsze, jak dla każdej matki, jak dla większości rodziców, moi synowie są całym moim światem. Choroba dziecka, niezależnie ile ono ma lat, stawia wyzwania, podnosi poprzeczki, wystawia na próby… Nie ma spraw nie do załatwienia, nie ma poprzeczek nie do przeskoczenia- dewiza matki😉. Dziękujemy Fundacji Jedni Drugim i wszystkim ludziom o wielkich sercach, że wykorzystali 1% podatku aby pomagać tym, którzy proszą o pomoc i tej pomocy potrzebują. Pieniądze, które zostały przekazane na konto Jakuba, przekazane zostaną na jego leczenie; leczenie, bez którego nie da się żyć. Chcielibyśmy każdemu podziękować, chcemy, żebyście wiedzieli jak cenimy i szanujemy każdego z Was. Wierzymy, że dobro, które dajecie- wróci do Was ze wzmożoną siłą. Dziękujemy z całego serca i życzymy Wszystkim zdrowia. ❤️

Pani Anna, mama Agnieszki

Dziękujemy jeszcze raz za wszystko i za tak ekspresową pomoc . Z taką szybkością nie spotkaliśmy się nigdy. Nawet wtedy, jak była Agnieszka pod opieką Hospicjum Domowego. Ssak działa bez zarzutu.

Madzia z Rodzicami

Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane nam serce i dziękujemy za zakup sprzętu. Dzięki niemu nasza córka może radować się życiem i chodzić na spacery podziwiając piękno otaczającego ją świata.

Dyrektor St. Vincent Medical Center

Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim” działa od 2007 roku. Od tego czasu w niezwykłym tempie rozwinęła swoje zaangażowanie i ofiarność. Dzięki różnorodnym akcjom organizowanym przez Fundację, udało się zebrać znaczne środki, które przeznaczono na pomoc nieuleczlanie chorym. Hospicjum Domowe St.Vincent Medical Center ma szczęście współpracować z Fundacją i czerpać ze zgromadzonego przez nią kapitału dobroci i ofiarności. Serce osób zaangażowanych w działanie Fundacji widać w efektach. Dzięki niemu żyje wielu pacjentów, którzy nie mieliby szans bez aparatury medycznej – respiratory, koncentratory tlenu, zakupionej przez Fundację. W imieniu St. Vincent, a szczególnie naszych pacjentów, składam wyrazy szacunku i podziękowania za pracę wszytskim członkom i ofiarodawcom Fundacji, którzy tak znacząco przyczyniają się do ochrony zycia najbardziej potrzebujących.

bez podpisu

„W dzisiejszym zdehumanizowanym i zdesakralizowanym świecie ludzie pracujący w hospicjach jawią się aniołami.”

Pani Katarzyna

„[…] dzięki zaoferowanej pomocy [..] przenośny koncentrator został zakupiony i przekazany do użytku mojej mamie. Nasze życie bardzo się zmieniło, oczywiście na lepsze, mama pomimo ciężkiej choroby może nareszcie wychodzić z domu, w którym była zamknięta a nawet pojechać we własnym zakresie do lekarza bez potrzeby czekania na karetkę. […] Nikt zdrowy nie patrzy w ten sposób na życie, wyjście z domu jest dla niego tak naturalne, że nawet tego nie dostrzega, inaczej jest w przypadku chorych ludzi jak Barbara, dla niej sam fakt, że jej marzenie, jakim jest możliwość wyjścia z domu się spełniło dodaje sił, aby pomimo choroby i niedoli dalej walczyć. Walczyć o to, co najcenniejsze… ŻYCIE”

Pan Janusz

„Pragnę tą drogą serdecznie podziękować pani dr. Magdalenie i pielęgniarce Danucie za pełne oddanie sprawie, bardzo troskliwą opiekę, poświęcenie i ponadstandardowe zaangażowanie w pielęgnacji. Uważam, że jesteście bardzo potrzebni.”

Pani Iwona

„Od pierwszej wizyty Pana doktora,  który bezpośrednio opiekował się Tatą, wspólnie z Panią pielęgniarką mieliśmy okazję przekonać się, ile znaczy fachowa pomoc, ale również nieocenione, niecodzienne oddanie dla człowieka chorego i jego rodziny, poddanej tej trudnym doświadczeniom, a przecież bezsilnej, bezradnej w obliczu cierpienia i ciężkiej choroby. To właśnie dzięki ich wiedzy, doświadczeniu, a szczególnie ogromnej empatii i gotowości niesienia pomocy, wlewała się w nasze serca otucha, że przetrwamy to wszystko.”

Pani Grażyna

„Wcale nie tak często spotyka się osobę, która jest nie tylko sprawnym fachowcem, ale także, a może przede wszystkim, człowiekiem okazującym bezradnemu i niekontaktowemu pacjentowi najwyższy szacunek.”

Pani Urszula

„Mam zaszczyt pogratulować Zespołowi Długoterminowej Opieki Domowej, że posiada wyspecjalizowaną kadrę medyczną, której przykładem może śmiało być Pan rehabilitant.[…] przejawia wielką rzetelność i zaangażowanie w swoją pracę. Taka postawa silnie motywuje pacjenta, który […] podejmuje wysiłek osiągając zaskakujące efekty.”

Pani Joanna

„Jestem bardzo wdzięczna za długotrwałą i profesjonalną opiekę medyczną, świadczoną mojemu Mężowi. Stanowiła ona dla mnie i dla Chorego istotne wsparcie we wspólnym zmaganiu się z chorobą.”

Pani Agnieszka

„Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za ogromną pomoc, wsparcie. Szczególne podziękowania i uznanie dla Pani doktor, która pomogła mamie i nam przejść ten bardzo trudny czas, z oddaniem, życzliwością, profesjonalizmem.”

Pan Witold

„Zajmując się profesjonalnie teorią sprawnego działania z wielką satysfakcją obserwowałem organizację działania Hospicjum Domowego nad moją żoną ś.p. Znajdując się w ostatnim stadium choroby nowotworowej miała najlepsze warunki odpowiadające standardom szpitalnym. […] Wszystkim serdecznie jeszcze dziękuję z pełnym uznaniem dla fachowości, a także za pełen serdeczności stosunek do mojej żony.”

Zwiń