Podopieczni

NASI PODOPIECZNI

Nasi Podopieczni to osoby chore przewlekle. Każdy kolejny dzień jest dla nich walką – z bólem, chorobą, niepełnosprawnością.

Dzięki waszym darowiznom, jako fundacja Jedni Drugim wspomagamy ich w tej walce poprzez zakup sprzętu, takiego  jak:

  • respiratory (inaczej sztuczne płuca –  urządzenia, które wspomagają  lub całkiem zastępują mięśnie pacjenta biorące udział w oddychaniu)
  • koncentratory  (urządzenia umożliwiające prowadzenie tlenoterapii w dowolnych warunkach w domu lub poza domem np.: na spacerze, podczas podróży samochodem lub w samolocie)
  • pompy infuzyjne (przyrządy  stosowane do ciągłego lub cyklicznego, dokładnego dawkowania zadanego leku).

Bezcennym efektem tych darów jest ulga i uśmiech na twarzy Chorego oraz wdzięczność jego Rodziny.

Poznaj opinie naszych podopiecznych

x

Pani Anna, mama Agnieszki

Dziękujemy jeszcze raz za wszystko i za tak ekspresową pomoc . Z taką szybkością nie spotkaliśmy się nigdy. Nawet wtedy, jak była Agnieszka pod opieką Hospicjum Domowego. Ssak działa bez zarzutu.

Madzia z Rodzicami

Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane nam serce i dziękujemy za zakup sprzętu. Dzięki niemu nasza córka może radować się życiem i chodzić na spacery podziwiając piękno otaczającego ją świata.

Dyrektor St. Vincent Medical Center

Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim” działa od 2007 roku. Od tego czasu w niezwykłym tempie rozwinęła swoje zaangażowanie i ofiarność. Dzięki różnorodnym akcjom organizowanym przez Fundację, udało się zebrać znaczne środki, które przeznaczono na pomoc nieuleczlanie chorym. Hospicjum Domowe St.Vincent Medical Center ma szczęście współpracować z Fundacją i czerpać ze zgromadzonego przez nią kapitału dobroci i ofiarności. Serce osób zaangażowanych w działanie Fundacji widać w efektach. Dzięki niemu żyje wielu pacjentów, którzy nie mieliby szans bez aparatury medycznej – respiratory, koncentratory tlenu, zakupionej przez Fundację. W imieniu St. Vincent, a szczególnie naszych pacjentów, składam wyrazy szacunku i podziękowania za pracę wszytskim członkom i ofiarodawcom Fundacji, którzy tak znacząco przyczyniają się do ochrony zycia najbardziej potrzebujących.

bez podpisu

„W dzisiejszym zdehumanizowanym i zdesakralizowanym świecie ludzie pracujący w hospicjach jawią się aniołami.”

Pani Katarzyna

„[…] dzięki zaoferowanej pomocy [..] przenośny koncentrator został zakupiony i przekazany do użytku mojej mamie. Nasze życie bardzo się zmieniło, oczywiście na lepsze, mama pomimo ciężkiej choroby może nareszcie wychodzić z domu, w którym była zamknięta a nawet pojechać we własnym zakresie do lekarza bez potrzeby czekania na karetkę. […] Nikt zdrowy nie patrzy w ten sposób na życie, wyjście z domu jest dla niego tak naturalne, że nawet tego nie dostrzega, inaczej jest w przypadku chorych ludzi jak Barbara, dla niej sam fakt, że jej marzenie, jakim jest możliwość wyjścia z domu się spełniło dodaje sił, aby pomimo choroby i niedoli dalej walczyć. Walczyć o to, co najcenniejsze… ŻYCIE”

Pan Janusz

„Pragnę tą drogą serdecznie podziękować pani dr. Magdalenie i pielęgniarce Danucie za pełne oddanie sprawie, bardzo troskliwą opiekę, poświęcenie i ponadstandardowe zaangażowanie w pielęgnacji. Uważam, że jesteście bardzo potrzebni.”

Pani Iwona

„Od pierwszej wizyty Pana doktora,  który bezpośrednio opiekował się Tatą, wspólnie z Panią pielęgniarką mieliśmy okazję przekonać się, ile znaczy fachowa pomoc, ale również nieocenione, niecodzienne oddanie dla człowieka chorego i jego rodziny, poddanej tej trudnym doświadczeniom, a przecież bezsilnej, bezradnej w obliczu cierpienia i ciężkiej choroby. To właśnie dzięki ich wiedzy, doświadczeniu, a szczególnie ogromnej empatii i gotowości niesienia pomocy, wlewała się w nasze serca otucha, że przetrwamy to wszystko.”

Pani Grażyna

„Wcale nie tak często spotyka się osobę, która jest nie tylko sprawnym fachowcem, ale także, a może przede wszystkim, człowiekiem okazującym bezradnemu i niekontaktowemu pacjentowi najwyższy szacunek.”

Pani Urszula

„Mam zaszczyt pogratulować Zespołowi Długoterminowej Opieki Domowej, że posiada wyspecjalizowaną kadrę medyczną, której przykładem może śmiało być Pan rehabilitant.[…] przejawia wielką rzetelność i zaangażowanie w swoją pracę. Taka postawa silnie motywuje pacjenta, który […] podejmuje wysiłek osiągając zaskakujące efekty.”

Pani Joanna

„Jestem bardzo wdzięczna za długotrwałą i profesjonalną opiekę medyczną, świadczoną mojemu Mężowi. Stanowiła ona dla mnie i dla Chorego istotne wsparcie we wspólnym zmaganiu się z chorobą.”

Pani Agnieszka

„Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za ogromną pomoc, wsparcie. Szczególne podziękowania i uznanie dla Pani doktor, która pomogła mamie i nam przejść ten bardzo trudny czas, z oddaniem, życzliwością, profesjonalizmem.”

Pan Witold

„Zajmując się profesjonalnie teorią sprawnego działania z wielką satysfakcją obserwowałem organizację działania Hospicjum Domowego nad moją żoną ś.p. Znajdując się w ostatnim stadium choroby nowotworowej miała najlepsze warunki odpowiadające standardom szpitalnym. […] Wszystkim serdecznie jeszcze dziękuję z pełnym uznaniem dla fachowości, a także za pełen serdeczności stosunek do mojej żony.”

Zwiń