Kilka słów o Natalce, beneficjentce PDI BAŁKANY 2018

11 lipca 2018

Niezmiernie skromna, wrażliwa 7,5 letnia dziewczynka , która mierzy się po raz drugi z ostrą białaczką limfoblastyczną. Gdy miała tylko 2,5 roku, po raz pierwszy  rodzice usłyszeli diagnozę. Długotrwałe leczenie szpitalne oraz dodatkowe przyjmowanie chemii doustnej  zostało zakończone sukcesem . Niestety, po 3 latach choroba wróciła. Natalia obecnie przebywa w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii, gdzie przyjmuje kolejne bloki chemii. Mocno wierzymy, że już wkrótce zapomni o tych trudnych chwilach, szpitalnych salach, igłach, lekarstwach i powróci zdrowa do swojego domku.

                                Natalia to wspaniała, mądra dziewczynka, która będąc przedszkolakiem lubiła się bawić się z rówieśnikami, jeździć na rowerze, tańczyć, chodzić na place zabaw, gdzie mogła bawić się z koleżankami. Obecnie, walcząc z chorobą ma ograniczone możliwości kontaktu z rówieśnikami . Cały czas w szpitalu jest z nią Mama Ela , a w weekendy tata Sławek.

Niestety nie będzie mogła pójść do szkoły we wrześniu, będzie rozpoczynać przygodę z edukacją poprzez indywidualne zajęcia.

Natalia bardzo lubi układać różnego rodzaju klocki , wymyślając różne  konstrukcje . Spędza też czas grając na tablecie w grę Minecraft. Lubi również grać w gry planszowe, gdzie zawsze wygrywa z tatą oraz puzzle powyżej 300 elementów.

Przed nawrotem choroby dużo podróżowała z rodzicami odkrywając nowe miejsca. Bardzo lubi odwiedzać rodzinne strony Sławka, czyli Szklarską Porębę. W ubiegłe wakacje była z rodzicami nad naszym morzem, we Władysławowie.

Jej ulubiona potrawa to rosół , który oczywiście gotuje jej mama.

Ma też swoje marzenie, którym jest wyjazd do Disneylandu w Paryżu. 

Natalia to ukochana córeczka Sławka,  uśmiechniętego , niezmiernie sympatycznego kuriera  DHL Express. Koledzy z pracy mówią: „Sławek pracuje z nami od 2 lat, jest bardzo dobrym kurierem , którego Klienci uwielbiają. Jest profesjonalistą, który pomimo problemów osobistych , świadczy bardzo wysoką jakość obsługi naszych Klientów. Codziennie uśmiechnięty, grzeczny, pogodny zarówno w kontakcie z kolegami , innymi pracownikami ,ale również  Klientami. Jest osoba niezwykle skromną , spokojną , opanowaną a jego największym marzeniem jest aby Natalka była zdrowa”.   

Pieniądze, które zostaną zebrane podczas akcji Podróż dla Innych pozwolą rodzicom przejść ten trudny okres. Obecnie, ze względu na sytuację, Sławek może tylko pracować i zarabiać na rodzinę. Mama Ela przebywa z Natalką w szpitalu 24 godziny na dobę.

Już na obecnym etapie leczenia Natalka musi być rehabilitowana. Skutki uboczne chemioterapii osłabiły jej mięśnie do tego stopnia, iż nie była wstanie sama chodzić , poruszać się. Dodatkowo środki potrzebne są na zakup leków, nierefundowanych przez NFZ, suplementów.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.