Kilka słów o Kubie, beneficjencie PDI BAŁKANY 2018

11 lipca 2018

Szanowni Państwo,

Nazywam się Jakub Rafalski. Mam 24 lata. Od urodzenia choruję na rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba postępująca, uniemożliwiająca mi samodzielne funkcjonowanie. Poruszam się przy pomocy wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym.

          Pomimo wielu przeciwności losu w miarę możliwości staram się żyć aktywnie. Niedawno skończyłem pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia kliniczna. Obecnie dostałem się na studia podyplomowe z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. W przyszłości chciałbym być psychoterapeutą.

Udzielam się również społecznie jako wolontariusz w wielu akcjach (m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Szlachetna Paczka).

Jestem fanem piłki nożnej, a w szczególności Legii Warszawa (jeżdżę na mecze, również wyjazdowe). Uwielbiam stand-up.

    Od dawna moją pasją jest nauka języka francuskiego, pomimo trudności z poruszaniem się uwielbiam zwiedzać świat, byłem już między innymi we Francji, we Włoszech, na Litwie, w najbliższej przyszłości chciałbym odwiedzić Maroko.

Abym mógł dalej się realizować, potrzebuję nowego samochodu. Nie  auto z salonu, ale używane w dobrym stanie. Nie chodzi jednak o zwykłe auto, ale takie, które umożliwi mi podróżowanie na wózku elektrycznym. Auto posiadające specjalną rampę do wjazdu, pasy zabezpieczające, obniżoną podłogę. Mój obecny samochód (również z takim dostosowaniem) ma już 14 lat. Jego stan techniczny jest już niestety bardzo zły, a koszty napraw  przewyższają jego wartość.

Zwracam się z prośbą o dofinansowanie w/w samochodu. Zacząłem już odkładać pieniądze na ten zakup, ale wysokie koszty mojej codziennej rehabilitacji uniemożliwiają mi uzbieranie tak dużej kwoty.

Będę Państwu bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.